Enerji Yönetimi

Enerjiye her alanda ihtiyaç duyulur ve bu ihtiyaç gün geçtikçe artış gösterir. Hem yarınlara çok daha güzel bir dünya bırakmak için hem de enerji maliyetini düşürmek için enerji kullanımından maksimum düzeyde verim alınması gerekir.

DOĞRU

İşleriniz yönetmeliklere uygun olarak bakanlık yetkili firmamızca hazırlanır.

HIZLI

Profesyonel ekibimizle işleriniz zamanında teslim edilir.

GÜVENİLİR

Uzman kadromuz ve kontrol mekanizmamız ile hata payı minimuma indirilir.

Teklif Al

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yetkili uzmanlara sahip firmamız Sehatek'ten Türkiye'nin her yerinden teklif ve hizmet alabilirsiniz.

Enerji Yönetimi

Enerjiye her alanda ihtiyaç duyulur ve bu ihtiyaç gün geçtikçe artış gösterir. Hem yarınlara çok daha güzel bir dünya bırakmak için hem de enerji maliyetini düşürmek için enerji kullanımından maksimum düzeyde verim alınması gerekir. Bu alanda enerji tüketiminin en iyi şekilde yönetilebilmesi için çeşitli eğitimler verilir ve başarılı olanlara sertifika verilir.

Akıllı mühendislik çözümleriyle gerçekleştirilen uygulamalar, enerjinin verimli şekilde kullanılmasına imkân tanır. Böylece tesislerde ürün, hizmet ya da metrekare başına düşen enerji giderlerini azalır. Çok daha az enerjiyle daha çok üretim yapılarak harcanan enerjiden tasarruf edilir.

Enerji Yönetimi Nedir?

Binalarda ve endüstriyel işletmelerde tüketilen enerjinin takip edilmesi ve bu alanda yapılması gereken işlemlerin gerçekleştirilmesi gibi faaliyetlerin tamamını kapsayan enerji yönetimi; genel olarak enerji tüketen sistemlerin idaresini, yönetimini ve organizasyonunu içeren çalışmaların bütünüdür.

Enerjinin verimli kullanılması adına enerji sisteminin düzenli olarak takip edilmesi ve yönetilmesi için ihtiyaç duyulan bu hizmet, firmamız bünyesinde çok daha kaliteli ve güvenilir şekilde gerçekleştirilir. Profesyonel destek almak için bize başvurabilir ve konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Enerji Yönetimi Nasıl Yapılır?

Genellikle endüstriyel işletmelerde gerçekleştirilen enerji yönetimi, karbondioksit emisyonu gibi çevresel faktörler konusunda yürütülen işlerin tamamını kapsar. Bu tür konularda enerji tüketimi yapan makinelerin bakımlarının yapılması sağlanır ve verimlilikleri arttırılır. Ayrıca enerji tüketimi düzenli olarak izlenir ve konuyla ilgili gerekli raporlamalar yapılır.

Enerji tüketiminin izlenmesi için gerekli olan tüm ekipmanlar firmamızın uzman ekibi tarafından temin edilir ve kurulum işlemleri gerçekleştirilir. Bizden destek alarak ihtiyacınız olan tüm ekipmanlara ve programlara sahip olabilir ve enerji yönetimi konusundaki çalışmalarınızı kusursuz olarak yapabilirsiniz.

Enerji Yönetimi Neden Yapılır?

Ürün ya da hizmet kalitesinden ödün vermeden, güvenlikten veya çevresel koşullardan fedakârlık etmeden ve üretim miktarında herhangi bir azaltma yapmadan, daha düşük enerjiyle faaliyetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bizden profesyonel destek alarak enerjinin verimli kullanımı doğrultusunda donanımlarınızı edinebilir, sistemlerinizi yapılandırabilir ve çalışmalarınızı organize edebilirsiniz. Böylece hem enerji atıklarını değerlendirebilir, hem de enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca mevcut enerji kayıplarının önlenmesi için başarılı çözümlere kavuşabilirsiniz.

Enerji Yönetiminde Dikkat Ettiğimiz Noktalar

Firmamızdan destek alarak elektrik, doğalgaz, su ve kanalizasyon maliyetlerini azaltabilir ve enerji kullanımını mümkün olduğunca verimli kullanabilirsiniz. Yılların verdiği deneyimle aydınlatma, soğutma, ısıtma, basınçlı hava, buhar gibi pek çok alanda enerji tüketimi had safhadadır.

Gerçekleştirdiğimiz iyileştirme çalışmaları ile daha az enerji kullanarak yüksek performans gösterebilirsiniz. Özellikle fabrika üretim sürecindeki enerji maliyetlerinizi doğru şekilde tanımlayarak maliyet düşürücü çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu sayede maliyetlerde indirim olanaklarını araştırarak, bunları en iyi şekilde değerlendiriyoruz.

Sehatek Farkıyla Etkili Enerji Yönetim Hizmeti Alma İmkânı

Enerji tüketimini izlemek ve gerekli ekipmanları temin ederek en kısa sürede enerji yönetimi işlemlerini gerçekleştirmek için deneyimli ve uzman ekibimizle görüşebilirsiniz. Bu konuda sizi detaylı olarak bilgilendirerek, enerji tüketimi konusunda yapılabilecek çalışmalar için uygun zemin hazırlıyoruz. Enerji verimliliği için uygun seçenekleri araştırarak, başarılı çözümler üretiyoruz.

Elektriksel, doğalgaz, buhar ve su sistemlerinde önemli maliyet düşmeleri için, bizden profesyonel destek alabilir ve gerekli fizibilite çalışmaları için ilk adımı atabilirsiniz. Böylece tüketim alışkanlıklarınızı değiştirerek enerjiden tasarruf edebilir ve enerji alanındaki mevcut ve yenilenen mevzuatlarla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Enerji atıklarının değerlendirilmesini sağlayarak, maksimum verim elde etmenin konforunu yaşayabilirsiniz. Yapılan enerji tüketimi çalışmaları ile üzerinizdeki yükü kolaylıkla hafifletebilirsiniz. İstediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek, bizden destek talep edebilirsiniz.

Teklif Al

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yetkili uzmanlara sahip firmamız Sehatek'ten Türkiye'nin her yerinden teklif ve hizmet alabilirsiniz.