Hemen Arayın

Enerji Kimlik Belgesi Fiyat Hesaplama Aracı

İstanbul Enerji Kimlik Belgesi

Türkiye’nin en kalabalık birinci şehri olarak belirlenen İstanbul, çok büyük bir kitleye sahip olduğu için barınma ve enerji ihtiyacı problemleri ile karşı karşıya kalır. Bu ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanabilmesi için, inşaat sektörü ısıtma ve soğutma sistemlerindeki maliyeti azaltmak amacıyla çeşitli niteliklere uygun şekilde projelerini tamamlar. Böylece yasalar tarafından zorunlu hale getirilen Enerji Kimlik Belgesi temin edilir.

Günümüzde hemen hemen bütün binaların sahip olması gereken bu belge, binanın enerji ihtiyacı gösterir ve enerji tüketim sınıflandırması yapar. Alınması zorunlu olan İstanbul Enerji Kimlik Belgesi için T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nden yetki alan danışmanlık şirketlerinden birine başvurulmalıdır. Bakanlık tarafından onaylı İstanbul EKB danışmanlık şirketlerinden biri olarak firmamız size iyi bir yol gösterici olur ve sizi en iyi şekilde yönlendirir.

İstanbul Enerji Kimlik Belgesinin (EKB) Önemi

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile gündeme gelen Enerji Kimlik Belgesi, enerji kaynaklarının verimli kullanılması için ortaya çıkarılmıştır. İstanbul Enerji Kimlik Belgesinin (EKB) önemi gün geçtikçe artıyor. Çünkü binalarda gerçekleşen enerji kayıplarının önüne geçilmesi amacıyla zorunlu hale getirilen bu belge, binanın enerji performansını gösterir.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş danışmanlık firmaları tarafından hazırlanan EKB için binadaki şartlar en ideal hale getirilmelidir. Firmamız uzman ekibi ile binayı yerinde inceler ve gerekli ölçümleri sıfır hata ile yapar. Bu sayede binadaki değerlendirmeler gerçekleştirilerek, binanın enerji tüketim sınıfı, yalıtımsal özellikleri ve harcadığı enerji miktarı gibi detaylar belirlenir.

İstenen seviyeye çıkarılan bina özellikleri İstanbul Enerji Kimlik Belgesi üzerinde yer alır. İstanbul EKB ile gerekli önlemler alındığı için hem can güvenliği hem de enerji tasarrufu sağlanır. Isıtma ve soğutma sistemlerinde yalıtım seviyesi istenen düzeyde yapıldığı için binanın kullanımı da oldukça konforlu hale gelir.

İstanbul Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Binanın enerji ihtiyacını ve buna göre enerji tüketim sınıflandırmasını belirleyen Enerji Kimlik Belgesi, binanın yalıtım özelliklerini ve ısıtma/soğutma sistemlerindeki verimliliğini gösterir. Düzenlendiği tarihten itibaren 10 yıl boyunca geçerli olan bu belge, binanın kullanım izni için gereklidir. Hem mevcut binaların hem de yeni binalar için EKB hazırlanmalıdır. Aksi takdirde binanın kullanılması imkansız hale gelir.

Enerji kimlik belgesi kim hazırlar İstanbul Enerji Kimlik Belgesi nasıl alınır, sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Belge için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirmesi yapılan Enerji Verimlilik Danışmanlık Şirketlerinden birine başvurulmalıdır. Sehatek olarak, bakanlık tarafından bu konuda yetkilendirilen danışmanlık şirketleri arasındadır.

İstanbul EKB ihtiyacınız için firmamıza başvurmanız ve bizden destek almanız yeterlidir. 1000 metrekarenin üzerinde olan bütün binalar için zorunlu olan İstanbul Enerji Kimlik Belgesi için 7/24 hizmetinizdeyiz.

İstanbul Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama

Firmamız tarafından hazırlanan Enerji Kimlik Belgesi, bakanlıktaki yetkili kişiler tarafından onaylandığında, belgede bina için sertifika numaraları yer alır. Bu numaralar aracılığıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı web sitesinde yer alan ilgili bölümden EKB sorgulama kolaylıkla yapılır.

Belgede yer alan numaralar ile e-devlet sistemi üzerinden de İstanbul Enerji Kimlik Belgesi sorgulama işlemi pratik şekilde yapılır. Bu sayede isteyen herkes sistem üzerinde binalarının EKB durumunu görüntüleyebilir ve İstanbul Enerji Kimlik Belgesi sorgulama işlemini gerçekleştirebilir.

Firmamızdan İstanbul Enerji Kimlik Belgesi için danışmanlık aldığınızda İstanbul EKB sorgu gibi bütün detaylar size anlatılır.

İstanbul Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları Ne Kadar?

Bakanlık tarafından yetki verilen ve size 7/24 İstanbul EKB için hizmet veren firmamız, sadece İstanbul Enerji Kimlik Belgesi değil, ülke genelinde EKB danışmanlık hizmeti sunar. EKB fiyatları ise oldukça değişkendir. Binanın türüne ve toplam inşaat alanına göre farklılık gösteren Enerji Kimlik Belgesi fiyatları, binaki daire sayısına ve metrekare miktarına da bağlıdır.

Birçok kişinin merak ettiği İstanbul Enerji Kimlik Belgesi fiyatları ne kadar, sorusunun cevabı için, firmamızın web sitesinde yer alan "İstanbul Enerji Kimlik Belgesi Fiyat Hesaplama Aracı" formunu kullanarak Enerji Kimlik Belgesi için fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.

İstanbul Enerji Kimlik Belgesi Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Verdiğimiz EKB fiyat teklifimizi kabul ettiğinizde ve bizden İstanbul Enerji Kimlik Belgesi danışmanlık hizmeti almaya karar verdiğinizde, İstanbul Enerji Kimlik Belgesi almak için gerekli evraklar nelerdir, sorusu gündeme gelir. İstanbul EKB için bize ulaştırmanız gereken EKB gerekli evraklar ise şu şekildedir:

Binanız mevcut bina ise;

  • Mimari Proje

Yeni bina ise;

  • Mimari Proje
  • Tapu
  • Yapı Ruhsatı
  • Elektrik Projesi
  • Mekanik Tesisat Projesi
  • Isı Yalıtım Raporu

Belirtilen Enerji Kimlik Belgesi evrakları bize e-mail veya posta yoluyla ulaştırılabilir. Bu sayede hemen Enerji Kimlik Belgesi için çalışmalara başlanabilir.

İstanbul Enerji Kimlik Belgesi İçin Nereye Başvurmalıyız?

En çok merak edilen konulardan biri de İstanbul Enerji Kimlik Belgesi için nereye başvurmalıyız, sorusudur. İstanbul Enerji Kimlik Belgesi için, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen Enerji Verimlilik Danışmanlık Şirketlerinden birinden EKB başvuru danışmanlık hizmeti almanız gerekir.

Firmamız bakanlık tarafından İstanbul EKB konusunda yetkilendirilen danışmanlık şirketleri arasında ve her zaman sizlerin yanındadır. EKB ihtiyacınız için firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir.

Ardından Enerji Kimlik Belgesi başvuru için gerekli evrakları bize ulaştırarak işlemleri başlatabilirsiniz. İhtiyacınız olan Enerji Kimlik Belgesi sıfır hata ile kısa sürede size teslim edilir.

Eski Binaların Enerji Kimlik Belgesi Vermeye Yetkili Kuruluş Yetkiyi Nereden Almaktadır?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan gerekli denetimler sonucu, başarılı olan Enerji Verimlilik ve Danışmanlık Şirketleri’ne eski binaların Enerji Kimlik Belgesi verme yetkisi EVD yetki belgeleri ile tanınır. Bu belgenin geçerliliği ise 3 yıldır ve düzenli şekilde yenilenmesi gerekir.

Enerji Kimlik Belgesi Alınmazsa Ne Olur?

Enerji Kimlik Belgesi alınmadığında binanın alım, satım ve kiralama gibi işlemlerinin yapılması imkansız hale gelir.

İstanbul Enerji Kimlik Belgesi Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

Marmara Bölgesi’nde yer alan ve hem Avrupa hem de Asya kıtalarında toplam 39 ilçesi olan İstanbul, kalabalık nüfusu nedeniyle çok yoğun EKB ihtiyacı ile karşı karşıya kalan bir şehirdir. Firmamız bütün ilçelere hizmet vererek, ihtiyaçlarınızı kısa sürede en iyi şekilde karşılar. İstanbul gibi yine Marmara Bölgesi'nde yer alan Bursa Enerji Kimlik Belgesi için de hizmet vermekteyiz. İstanbul Enerji Kimlik Belgesi verdiğimiz ilçeler şu şekilde sıralanır:


Adalar Enerji Kimlik Belgesi - Adalar EKB

Bakanlık tarafından yetkilendirilen firmamız, Adalar EKB ihtiyacınızı kısa sürede en iyi şekilde karşılar.

Sehatek EVD - Adalar İlçesi Referansları
Yapı Adı: Manisa Apartmanı
Adres: Büyükada Cami Mah. Hacı Necip Sk. No:4, Adalar / İstanbul

Arnavutköy Enerji Kimlik Belgesi - Arnavutköy EKB

Arnavutköy EKB ihtiyacınız için firmamıza başvurabilirsiniz. Kısa sürede Enerji kimlik belgenizi hazırlıyoruz.

Sehatek EVD - Arnavutköy İlçesi Referansları
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: Taşoluk 1. Etap TOKİ Konutları
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Çelebi Caddesi, Arnavutköy/İstanbul
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: Taşoluk 2. Etap TOKİ Konutları
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Çelebi Caddesi, Arnavutköy/İstanbul
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: Hadımköy Kiptaş 1. Etap Konutları
Adres: Hadımköy Mahallesi, Cahit Sıtkı Tarancı Caddesi, Arnavutköy/İstanbul
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: Hadımköy Kiptaş 2. Etap Konutları
Adres: Ömerli Mahallesi, Terme Sokak, Arnavutköy/İstanbul

Ataşehir Enerji Kimlik Belgesi - Ataşehir EKB

7/24 Ataşehir EKB ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her zaman yanınızdayız.

Sehatek EVD - Ataşehir İlçesi Referansları
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: Türkiş Blokları
Adres: Mevlana Mahallesi, Yediiklim Sokak, No: 5/A, No: 5/B, No: 5/C, No: 5/D, Ataşehir/İstanbul
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: Meklim Mimoza Sitesi 1. Etap A ve B Bloklar
Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, No: 41/A, No: 41/B, Ataşehir/İstanbul
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: Atapol Konutları
Adres: Yenişehir Mahallesi, 29 Ekim Sokak, No: 2, Ataşehir/İstanbul
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: Baytur Stargate Konutları
Adres: Barbaros Mahallesi Kardelen Sokak No:3, Ataşehir/İstanbul
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: Garanti Sitesi
Adres: Fetih Mahallesi, Kayısı Sokağı, Garanti Sitesi, Ataşehir/İstanbul

Avcılar Enerji Kimlik Belgesi - Avcılar EKB

Avcılar Enerji Kimlik Belgesi için doğru adres firmamızdır. Kısa sürede size başarılı çözümler sunuyoruz.

Sehatek EVD - Avcılar İlçesi Referansları
Yapı Adı: Banu Evleri
Adres: Tahtakale Mahallesi, Mine Çiçeği Sokak, No: 14-1, No: 14-3, No: 14-6, No: 14-4, No: 14-5 Avcılar/İstanbul
Yapı Adı: Ispartakule 1, 2, 3, 4, 5, 6 Bloklar
Adres: Tahtakale Mahallesi, Açelya Sokak, Ispartakule, Avcılar/İstanbul
Yapı Adı: Koza Evleri
Adres: Tahtakale Mahallesi, 135 Sokak, Ataşehir/İstanbul

Bağcılar Enerji Kimlik Belgesi - Bağcılar EKB

Bağcılar Enerji Kimlik Belgesi için doğru adres firmamızdır. Kısa sürede size başarılı çözümler sunuyoruz.

Sehatek EVD - Bağcılar İlçesi Referansları
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: İstanbul Panorama Evleri
Adres: Merkez Mahallesi, Güngören Caddesi, No: 77A, No: 77B, No: 77C Bağcılar/İstanbul

Bahçelievler Enerji Kimlik Belgesi - Bahçelievler EKB

Bahçelievler Enerji Kimlik Belgesi için doğru adres firmamızdır. Kısa sürede size başarılı çözümler sunuyoruz.

Sehatek EVD - Bahçelievler İlçesi Referansları
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: Karat 34
Adres: Yenibosna Mahallesi, 1. Asena Sokak, No: 23/A, Bahçelievler/İstanbul
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: Nish İstanbul
Adres: Çobançeşme Mahallesi, Sanayi Caddesi, No: 44, Bahçelievler/İstanbul

Bakırköy Enerji Kimlik Belgesi - Bakırköy EKB

Bakırköy Enerji Kimlik Belgesi için doğru adres firmamızdır. Kısa sürede size başarılı çözümler sunuyoruz.

Sehatek EVD - Bakırköy İlçesi Referansları
Enerji kimlik belgesi kim hazırlar
Yapı Adı: Işık Sitesi
Adres: Ataköy 7.-8.-9.-10.Kısım Mahallesi, Defne Sokak - Lale Sokak, Bakırköy/İstanbul