Enerji Takip

Enerji takip sistemleri ile işletmenizdeki enerji akışını yakından takip edebilir, gereksiz enerji kullanımına anlık müdahale ederek işletme maliyetlerini minimize etmenin tadını çıkarabilirsiniz. Sehatek'in kullanıcı deneyimi odaklı enerji takip sistemini hemen incelemek için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek!

Enerji Takip Ölçümü Yapan Mühendis
Doğrulama ikonu

DOĞRU

İşleriniz yönetmeliklere uygun olarak bakanlık yetkili firmamızca hazırlanır.

Hızlı teslimat aracı ikonu

HIZLI

Profesyonel ekibimizle işleriniz zamanında teslim edilir.

guvenilirlik

GÜVENİLİR

Uzman kadromuz ve kontrol mekanizmamız ile hata payı minimuma indirilir.

Teklif Al

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan hem bina hem sanayi alanında yetkili uzmanlara sahip firmamız Sehatek'ten Türkiye'nin her yerinden teklif ve hizmet alabilirsiniz.

Enerji Takip

İş yerinde kullandığınız sistemlerin kontrolünü sağlayarak çok daha verimli bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Enerji takip sayesinde birçok açıdan fayda sağlayabilir ve enerji giderlerine ayrılan bütçeyi minimuma çekebilirsiniz. Sınırlı kaynaklar arasında yer alan enerjiden tasarruf etmenize ve maliyetlerinizi altmanıza yardımcı olan enerji takip sistemi için profesyonel destek almak için bize başvurabilirsiniz. Yılların verdiği deneyimle %100 müşteri memnuniyeti yaratarak, size başarılı çözümler üretiyoruz.

Testo Luxmetre

Enerji Takip Nedir?

İşletmelerin enerji tüketim miktarını takip edilebilmesi için tasarlanan ve her geçen gün gelişim gösteren enerji takip, web tabanlı bir sistemdir. Sadece takip işlemini değil, kullanılan cihazların uzaktan yönetilmesine de olanak sağlayan bu sistem, enerjinin verimli kullanılması adına oldukça önemlidir.

Firmamızdan destek alarak siz de sistemlerinizi uzaktan kontrol edebilir ve enerji tasarrufu sağlayarak maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Birçok firma elektrik tüketim takibi yapmadığı için gereğinden fazla tüketim gerçekleştirir ve ciddi oranlarda fatura maliyeti ortaya çıkar. Böyle zamanlarda reaktif cezalar da ödenir. Ayrıca arıza, yeni yük, yük dengesizliği, malzeme yıpranması gibi sistemle ilgili denge bozuklukları ortaya çıkar. Bu nedenle enerji takip sistemiyle çok daha düzenli bir tüketim gerçekleştirilir ve maliyet açısından üzerinizden büyük bir yük alınır.

Enerji Takip Nasıl Yapılır?

Enerji takip ve yönetim sistemleri genellikle GPRS veya Ethernet haberleşme altyapısı kullanılarak gerçekleştirilir. Siz de iletmenizin enerji tüketimini azaltmak ve verimli bir çalışma ortamı yaratmak isterseniz, bu sistemden yararlanabilirsiniz.

İş yerinizde enerji tüketen makinelere uzaktan bağlanabilir ve çalışma koşullarıyla ilgili değişiklikler yaparak sistem yönetimi sağlayabilirsiniz. Cihazların yönetim işlemine ancak tanımlanan kurallar çerçevesinde müdahale edilebilir. Alanında uzman ekibimizden konuyla ilgili daha detaylı bilgi alabilir ve aklınızdaki soru işaretlerine yanıt bulabilirsiniz.

Enerji Takibi Neden Yapılır?

İnternet üzerinden GPRS aracılığıyla takip kompanzasyon panolarının takip edilmesine olanak sağlayan takip sistemi birçok açıdan size avantaj sağlar. Örneğin;

  • Kondansatör güç değerlerini okuyabilirsiniz.
  • Kondansatörlerin devreye alınıp çıkarılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Enerji ve tüketim değerlerinin arşivlenmesi ve raporlanması işlemlerini yapabilirsiniz.
  • Kompanzasyon paneli sisteminde olası arızaları tespit edebilirsiniz.

Doğru uygulandığında mükemmel sonuçlar elde etmenize yardımcı olan bu sistemler, firmamız bünyesinde kusursuz işler. İstediğiniz zaman bu sistemin kurulmasını talep edebilir ve en kısa sürede enerjiden tasarruf etmenin faydasını görmeye başlayabilirsiniz.

Enerji Takibinde Dikkat Ettiğimiz Noktalar

Tesisinizdeki elektrik tüketimini branşman bazına inerek takip edebilmenize imkân tanıyan enerji takibi, enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur ve verimliliğin artmasına olanak sağlar. Dilerseniz detay raporlama yazılımları sayesinde müşteriye özgü dokümanların alabilirsiniz. Bunun dışında çok çeşitli analizörleri kullanmanıza yardımcı oluruz. Özellikle:

  • Harmonikler,
  • Cos fi,
  • Gerilim dalgalanmaları,
  • Çekilen akımlar gibi verileri analizörler ile görüntüleyebilirsiniz.

Çok çeşitli çalışmalar ile iş yerindeki enerji tüketimini uzaktan kullanabileceğiniz sistemleri oluşturarak, size mükemmel çözümler sunuyoruz. Bu sayede dilediğiniz yerden enerji tüketen cihazlarınıza erişim sağlayabilir ve sistemi rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Sehatek Cihaz Altyapısı

Sehatek Farkıyla Etkili Enerji Takibi İmkanı

İş yerinde kullandığınız enerji kalitesini ve gerilim, harmonik gibi elektrik parametreleri takip etmenize olanak sağlayan sisteme firmamızın sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmet ile sahip olabilirsiniz. Yaşanabilecek arızaların ya da sorunların önüne geçmenize yardımcı olan enerji takip sistemi, yaşanan sorunların da nedenini bulmanıza olanak sağlar.

Elektrik, su, buhar, yakıt, basınç gibi enerjilerin tüketimlerini takip etmenize yardımcı olan bu sistem, firmamız bünyesinde çalışan uzman ve deneyimli mühendisler tarafından kurulur. Böylece kullanım esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Mükemmele sahip olmak için bizimle iletişime geçebilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun sistemlerin kurulumu için bizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Teklif Al

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan hem bina hem sanayi alanında yetkili uzmanlara sahip firmamız Sehatek'ten Türkiye'nin her yerinden teklif ve hizmet alabilirsiniz.