Enerji Yöneticisi | Sehatek EVD

Enerji Yöneticisi

Ticari ve hizmet binalarında, kamu binalarında ve endüstriyel işletmelerde enerji yönetimi ile ilgili her türlü faaliyeti yerine getirmekten sorumlu olan ve bu alanda enerji yöneticisi sertifikası olan kişilere enerji yöneticisi denir.

DOĞRU

İşleriniz yönetmeliklere uygun olarak bakanlık yetkili firmamızca hazırlanır.

HIZLI

Profesyonel ekibimizle işleriniz zamanında teslim edilir.

GÜVENİLİR

Uzman kadromuz ve kontrol mekanizmamız ile hata payı minimuma indirilir.

Teklif Al

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yetkili uzmanlara sahip firmamız Sehatek'ten Türkiye'nin her yerinden teklif ve hizmet alabilirsiniz.

Enerji Yöneticisi

Türkiye’de kullanılan enerjinin yaklaşık %85’i ithal edilir. Bu durum fosil yakıtlar söz konusu olduğunda çok daha olumsuz sonuçlar ortaya çıkıyor. Petrol tüketiminde dış bağımlılık %90’ı buluyor. Bu nedenle enerji tüketiminin mümkün olduğunca verimli kullanılması çok önemlidir.

Hem devletin dış güçlere bağımlılığının azaltılması ve ekonomisinin yükseltilmesi için, hem de tesislerdeki enerji tüketimi nedeniyle oluşan maddi yükün azaltılması için birçok çalışma yapılır. “5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu” ile ortaya çıkan enerji yöneticisi kavramı, günümüzde sıklıkla gündeme gelen konular arasında yer alır.

Enerji Yöneticisi Nedir?

Endüstriyel işletmelerde ve kamu binalarında enerji yönetimi ile ilgili her türlü faaliyeti yerine getirmekten sorumlu olan ve bu alanda enerji yöneticisi sertifikası olan kişilere enerji yöneticisi denir.

Enerji yöneticiler özellikle enerji tüketen sistemlerin idaresi, yönetimi ve organizasyonu konusunda faaliyet gösterir. Böylece enerjinin verimli kullanılması garanti altına alınır ve az enerjiyle yüksek performans elde edilir. Bizimle iletişime geçerek firmamız bünyesinde yer alan uzman ve deneyimli enerji yöneticilerinden destek alabilirsiniz. Profesyonel destek ile istediğiniz gibi enerjiden tasarruf edebilir ve verimli bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

Enerji Verimliliği Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

İş yerinde çok daha az enerjiyle kaliteli hizmet verebilmenize olanak sağlayan enerji verimliliği danışmanlarımız, alanında deneyimli ve uzmandır. İhtiyacınız olan her şeyi size sunan ve enerjiden tasarruf etmeniz için size başarılı çözümler üreten firmamız, ekipmanlarınızın daha düşük enerjiyle çalışan A sınıfı cihazlar olmasına yardımcı olur ve enerjinin işe dönüşümü konusunda etkin rol oynar. Aynı zamanda atık enerjinin geri kazanımı için çok çeşitli çalışmalar yürütür ve size verimli bir enerji kullanımı için gerekli olan şartları en iyi şekilde sunar.

Enerji Yöneticisi Ne Yapar?

Firmamıza başvurarak enerji yönetimi konusunda ihtiyacınız olan çözümlere kavuşabilirsiniz. Enerji yöneticisinin yaptığı işlerin başında ise şunlar gelir:

  • Isıtma ve soğutma sistemlerinde en yüksek verimin alınmasını sağlar.
  • Yakma sistemlerinde ve ısı transferinde maksimum performansın alınmasına yardımcı olur.
  • Soğuk ve sıcak yüzeylerde standartlara uygun şekilde ısı yalıtımının yapılmasını sağlar.
  • Atık ısı geri kazanımı konusunda çalışmalarını gerçekleştirir.
  • Elektrik tüketiminde kayıpların önlenmesini sağlar.
  • Isının işe dönüştürülmesinde verimliliğin artmasına imkan verir.

Firmamız bünyesinde yer alan uzman ekipten destek alarak her türlü konuda detaylı bilgi alabilir, aklınıza takılan her türlü konuda yanıt arayabilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda herhangi bir soru işaretiniz olmaz ve gerekli çalışmalara en kısa sürede başlayabilirsiniz.

Enerji Yöneticisine Neden İhtiyaç Duyulur?

Enerji yönetimiyle ilgili işlemler doğru uygulandığında, enerji konusunda maksimum seviyede verimlilik elde edilir. Binalarda ya da tesislerde enerji yönetiminin en iyi şekilde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için uzman desteğine ihtiyaç duyarsınız. Bu noktada hemen bizden destek almaya başlayabilirsiniz.

Sehatek olarak daha az enerjiyle yüksek performans göstermenize yardımcı oluyoruz. Böylece hem bütçenizi destekliyoruz hem de doğa dostu bir politikayla enerji kaynaklarının korunmasına katkıda bulunmanıza yardımcı oluyoruz.

Enerji Yöneticisinin Dikkat Ettiği Noktalar

Enerji yönetimi konusunda gerekli eğitimleri alan ve başarılı olan kişiler tarafından yapılan enerji yöneticiliği için, ancak mühendislik veya teknik eğitim fakültelerinde yer alan;
  • Elektrik,
  • Makine,
  • Elektrik-Elektronik lisans bölümlerinden mezun kişiler başvuru yapabilir.

Enerji yöneticisi eğitimlerine katılarak başarılı sonuçlar elde eden ve bu alanda deneyim sahibi olan ekibimiz, ihtiyaçlarınız konusunda etkili çözümler üretir. Kaliteden ödün vermeden enerjiden tasarruf etmenizi sağlayan enerji yöneticilerimiz, verimlilik sağlayacak tüm olanakları inceleyerek, enerjiden sağlanan tasarrufun potansiyelini yükseltir. Isıtma ve soğutma sistemlerinin yanı sıra enerjiyle kullanılan çok çeşitli cihazların da denetlemesini yapan yönetici, yaptığı çok çeşitli çalışmalar ile size maksimum verim vaat eder.

Sehatek Farkıyla Başarılı Enerji Yöneticisine Sahip Olma İmkanı

İlgili bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kurumlar tarafından açılan Enerji Yöneticiliği Sertifika programına katılan ve başarılı olan enerji yöneticiler, işletmenizdeki enerji tüketimi konusunda çok sayıda etüt gerçekleştirir ve yüksek performans elde etmenize olanak sağlar.

Sektörün öncü firmalarından biri olarak her daim size mükemmeli sunmayı hedefliyoruz. Bünyemizde yer alan enerji yöneticileriyle her zaman hizmetinizdeyiz. Konuyla ilgili merak ettiklerinizi bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Yüksek performans ve enerji verimliliği için bizden destek alabilirsiniz.

Teklif Al

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yetkili uzmanlara sahip firmamız Sehatek'ten Türkiye'nin her yerinden teklif ve hizmet alabilirsiniz.